Renault Talisman

Hayatın akışını, duruşun belirler

Cezbetmek için tasarlandı

Krom detaylarla vurgulanan dinamik profili, etkileyici ön yüz ve benzersiz LED ışık imzası ile Renault TALISMAN diğerlerinden ayrılır.

Huzurlu ve zarif ortamına adım atın

Koltuğunuza oturun ve rahatınıza bakın. Renault TALISMAN'ın kabini sizin ve yolcularınızın rahat etmesi için tasarlandı.

Yolda kendinizi evinizde gibi hissedin

4CONTROL sistemi ile dört tekerlekten yönlendirmeye geçiş yapın. Yepyeni bir sürüş deneyimi yaşayın ve otomobilinizin kontrolünü her zaman elinizde tutun.

Renault TALISMAN'ı her açıdan inceleyin

Renault TALISMAN'nın eşsiz özelliklerini her açıdan keşfetmek için TALISMAN 360° uygulamamızı inceleyin.

İç Donanım
Dış Donanım
Performans

Teknik Özellikler

Eko Sürüş Fonksiyonu

%25'e varan Yakıt Tüketimi

Eko modu etkinleştirildiğinde, hızlanmayı kısıtlayarak motor torkunu sınırlandırır, ancak bu arada yeterli gücü koruyarak konforlu bir sürüş deneyimi yaşamanızı sağlar.

R-LINK 2 sürüş deneyimi

8.7'' ekran

R-LINK 2'nin basit ve akıcı arayüzü sayesinde, 8.7'' ekranını kullanarak kabin deneyiminin her ayrıntısını ayarlayabilirsiniz.

DCİ 130 VE DCİ 160 TWİN TURBO

DCi 160 motor

İki litrelik bir motorun tüm sürüş keyfini sunarken %25 daha az yakıt tüketir!

Multimedya

R-LINK 2 multimedya sistemi

Multimedya sistemlerindeki en son inovasyonların tadını çıkarın. Torpidoya kusursuz entegre olan R-LINK 2 dokunmatik ekranlı tabletler Renault TALISMAN'ın tüm fonksiyonlarını yönetmenizi sağlar.

R-LINK Store

İlk otomotiv Uygulama Mağazası olan R-LINK Store, özel olarak Renault TALISMAN'ınız için tasarlanmış uygulamalar sunar. Bu uygulamalara R-LINK 2 tabletinizden veya evinizdeki bilgisayarda My Renault sayfanızdan erişebilirsiniz.

Renault talisman lfd ph1 features multimedia 004.jpg.ximg.l 6 m.smart

Yenilikçi özellikler

TomTom haritalarını bulmak için "Seyir" simgesine tıklayın. Mobil cihazınızdan müzik dinlemek veya fotoğraf ve videolarınıza ulaşmak** için "Multimedya"ya tıklayın. Bluetooth kullanarak eller serbest görüşme yapın ve "Telefon" bölümünde sistemin metinden-konuşmaya özelliğini etkinleştirin. "Araç" bölümünde ayarları değiştirin ve sürüşe yardımcı sistemleri yapılandırın.

Renault talisman lfd ph1 features multimedia 002.jpg.ximg.l 6 m.smart

Kesintisiz bağlantı

Bluetooth etkinleştirilmiş R-LINK 2 multimedya sistemi Renault TALISMAN'a biner binmez akıllı telefonunuza bağlanır. Önde ve arkada yer alan USB girişlerinde mobil cihazlarınızı şarj edebilirsiniz. Önde USB girişlerini kullanarak müzik paylaşabilir, SD kart okuyucusunu veya kulaklık girişini kullanabilirsiniz. Maksimum güvenlik için multimedya sistemi ses kontrolüyle de çalışır.

Renault talisman lfd ph1 features multimedia 003.jpg.ximg.l 6 m.smart

R-LINK 2 ile farklı bir sürüş deneyimi

R-LINK 2'nin basit ve akıcı arayüzü sayesinde, 8.7'' ekranını kullanarak kabin deneyiminin her ayrıntısını ayarlayabilirsiniz. Ana sayfa, radyo, seyir sistemi, klima, koltuklar ve MULTI-SENSE® sistemi kendi kişisel ortamınızı oluşturmanız için yapılandırılabilir. Kendi multimedya içeriklerinize, seyir tercihlerinize ve sürücü yardım sistemi ayarlarınıza erişmek için dokunmatik ekranı veya kumandaları kullanabilirsiniz.

Renault talisman lfd ph1 features multimedia 001.jpg.ximg.l 6 m.smart+%281%29

Güvenlik

Yanınıza bir co-pilot alın

Rahatlayın. Endişe etmeyin, Renault TALISMAN sizi korur.

Renault TALISMAN, 2015 EURONCAP testinde 5 yıldız elde etti

Otomobilin dört konuda değerlendirilmesine (yetişkin yolcu koruması, çocuk yolcu koruması, yaya koruması ve güvenlik yardım teknolojileri) dayanan EURONCAP testi Avrupa'da araç güvenliği için referans alınır: Renault TALISMAN bu testte en yüksek puan olan 5 yıldızla ödüllendirildi. Mühendislerimiz sizin için en iyi aktif ve pasif güvenlik donanımlarını tasarladı: hava yastıkları, emniyet kemeri öngergileri, çarpışmaların yayalara etkisini azaltacak şekilde tasarlanan tamponlar ve kaput, son derece ileri sürüş yardımı ve destek sistemleri. Otomobilinizi huzur içinde kullanın!

Renault talisman lfd ph1 features safety 005.jpg.ximg.l 6 m.smart

Visio System

Gerçek bir co-pilot olan Visio System ön camın üst tarafında yer alan kamerayı kullanarak güvenliğinizi artırır. Size yardımcı olmak için iki sistem kullanır: - Şerit Takip Sistemi - Otomatik Uzun & Kısa farlar Visio System, Renault TALISMAN'ın aydınlatmasını yol koşullarına göre ayarlar.

Renault talisman lfd ph1 features safety 001.jpg.ximg.l 6 m.smart

Güvenli takip mesafesi ve aktif acil fren sistemi

Öndeki araca çok yaklaşırsanız güvenli takip mesafesi uyarısı verilir. Tepki vermezseniz veya frene yeterince basmazsanız ve çarpma riski tespit edilirse, aktif acil fren sistemi otomatik olarak devreye girer.

1

Kör nokta uyarı sistemi

Sağa veya sola dönüş sinyali verdiğinizde, tamponun her iki tarafına yerleştirilmiş sensörler sayesinde sistem kör noktanıza giren araçları tespit eder. Renault TALISMAN'ın kapı aynalarındaki sinyal ışıkları tehlikeye karşı sizi uyarır.

1

ISOFIX sistemi

Yeni i-Size standardıyla uyumlu iki Isofix sabitleme noktası sayesinde Renault TALISMAN'ınızın arka koltuğuna iki çocuk koltuğu takabilirsiniz. Ayrıca, üç standart çocuk koltuğunu üç emniyet kemerine bağlayabilirsiniz.

1

Renault TALISMAN dünyasına adım atın

TALISMAN’da kontrol edemediğiniz tek şey; duygularınız!

TALISMAN sizi inovasyon dünyasında keyifli bir yolculuğa çıkarıyor. Segmentinde eşi benzeri olmayan elektronik amortisörlerle eşleşen 4CONTROL sistemi ile virajlarda kontrol size geçiyor. Eşsiz MULTI-SENSE sistemi sayesinde, ruh halinizle uyumlu sürüş deneyimi yaşatıyor. R-LINK 2’nin 8,7’’lik ekranı sayesinde tüm kontrolü ele geçirmenize izin veriyor. Renault TALISMAN ile her yolculuk yeni heyecanlardan geçiyor.

 • 4CONTROL sistemiyle yolla bütünleşin

  4CONTROL sistemi sayesinde tepkisellik ve denge açısından en üst noktaya ulaşacaksınız. Sistem Renault TALISMAN'ın tekerleklerinin açısını saniyede 100 kereden fazla ayarlar. Direksiyonun etkisindeki artış sayesinde, dönüş çapı son derece daralır ve tekerlek açısı arka tekerleklerde 3,5 dereceye kadar çıkar. Bunun sonucunda, zarif sedanınız yerleşim yerlerinde de küçük şehir otomobilleri kadar çevik hareket eder. Açık yollarda da, mükemmel yol tutuşu ve benzersiz manevra kabiliyeti sunar.

 • Sürüş deneyiminizi kişiselleştirin

  MULTI-SENSE teknolojisi Comfort, Sport, Eco, Neutral modları veya kendi kişiselleştirilmiş sürüş modunuzdan birini seçmenize olanak tanır.

 • Renault TALISMAN pistte test edildi.

  Formula 1 şampiyonu Alain Prost Renault TALISMAN'ın dinamik yeteneklerini test etti. Filmi izleyin.

 • Haftanın her günü için ortam aydınlatması

  Mavi, kırmızı, yeşil, sepya veya mor rengi tercih edebilirsiniz - seçim size kalmış! Renault TALISMAN'ın kabin içi ortam ışığını o anki havanıza veya zevkinize göre ayarlayın. Her MULTI-SENSE® modu için ayrı bir renk atayabilir veya bu fonksiyonu devre dışı bırakabilirsiniz.

 • Renault MULTI-SENSE: Duygularınızın seçimi

  İhtiyaçlarınıza göre uyarlanmış konforu ve sürüş deneyimini keşfedin. Motor tepkisi, süspansiyon ayarları, 4CONTROL sistemi tepkiselliği, kabin ambiyansı, koltuğunuzun masaj ayarı... Multi-Sense® ile kontrolü elinize alın.

 • Elektronik amortisör: Konfor yeniden keşfediliyor

  Elektronik amortisör sistemi seçtiğiniz sürüş moduna göre süspansiyonun davranışını ayarlar. Sistem seçtiğiniz moda uygun kalabilmek için yol durumunu, hızınızı, tekerleklerin açısını ve fren pedalındaki basıncı kesintisiz olarak analiz eder.

Teknoloji

En iyi co-pilotunuz; İnovasyon

Direksiyondan ulaşılabilecek daha fazla olanak, daha fazla huzur ve daha fazla keyif. Renault, sürüş yardımlarıyla yolculuklarınız yeni bir boyuta giriyor

 • Yokuşta Kalkış Desteği

  Artık terlemek yok! Renault TALISMAN yokuşta kalkarken geriye kaymanızı veya sarsılmanızı engelleyen sistemiyle hayatınızı daha da kolaylaştırır. Sensör yokuşun eğim açısını tespit ettikten sonra, Renault TALISMAN iki saniye için hareketsiz kalır ve bu da otomobilinizi rahatça harekete geçirmeniz için size fırsat verir.

 • Eller Serbest Park Sistemi

  Dar park yerleri? Eller Serbest Park Sistemi'nin direksiyon kontrolünü almasına izin verin. Mevcut alanı ölçer ve yaklaşma çizginizi hazırlar. Tek düşünmeniz gereken gaz, fren ve vites. Ön, arka ve yan sensörlerle birlikte geri görüş kamerası sayesinde, engellere ve diğer araçlara çarpmaya karşı dört bir yandan 360° koruma sağlar.

 • Gözleriniz kamaşmasın

  Maksimum görüş alanından faydalanın. İdeal görüş konforu için elektrokrom kaplamalı dikiz aynası. Sadece gündüzleri güneş arka camdan girip aynaya çarptığında değil, arkanızdaki aracın farları gözünüzü alacak gibi olduğunda da kararır.

 • Mesafenizi koruyun

  Önünüzdeki araçla aranızda mutlaka güvenli bir takip mesafesi bulunmasına dikkat edin. Renault TALISMAN ile, seyir hızınızı sabitlemek için Adaptif Cruise Control ve direksiyonun üzerindeki kumandaları kullanın. Doğru mesafeyi korumak için hızınız otomatik olarak ayarlanır.

 • Gözden kaybolmayın

  Gündüz farları, kısa farlar, uzun farlar, yan aydınlatma, stop lambaları ve sinyal lambaları... Renault TALISMAN'ın genel olarak LED bazlı aydınlatma sistemleri görünür kalmanızı garantiler. Aydınlatmanın düşük olduğu alanlarda veya en az 40 km/saat hızda ilerliyorsanız, viraj lambaları ve sis ışıkları sayesinde virajlarda da görüş alanınız genişler.

Konfor

Huzurlu ve zarif iç mekanı çok hoşunuza gidecek

Geniş kabinin avantajlarından faydalanın. Önde ve arkada yüksek tavan, havayollarının business class tarzı ön koltuklar, arkada geniş diz mesafesi... Renault TALISMAN son derece konforlu bir kabin sunar.

Son derece konforlu koltuklar

Yolda geçen zamanınızı rahatlayarak değerlendirin. Renault TALISMAN'ın koltuklarında baş ve boyun yaralanmalarını sınırlandıracak şekilde tasarlanan boyun travmasına karşı etkili baş dayanakları bulunur. Masaj yapan sürücü koltuğu sizi belinizden başlayıp omuzlarınıza kadar anında gevşetir. Havalandırma ve ısıtma özellikleriyle dışarıdaki sıcaklıktan bağımsız olarak mükemmel ısı konforu sağlar. Elektrikli bir mekanizmayla ayarlanır ve 6 adede kadar kişiselleştirilmiş pozisyonu belleğinde tutabilir.

Renault TALISMAN sizi karşılar

Ona yaklaştığınızda Renault TALISMAN sizi tanır. Gündüz farları yanar, kabin ışıkları açılır, kapı aynaları açılır ve ortam aydınlatması yanar. Koltuklar tekrar en son yapılan ayara döner ve sürücü dokunmatik ekrandaki sesli ve görsel canlandırmayla karşılanır. Hedefinize vardığınızda, sürücü koltuğu 5 cm geriye kayarak otomobilden çıkmanızı kolaylaştırır. Renault TALISMAN'dan uzaklaştığınızda, kapılar otomatik olarak kilitlenir ve kendine has aydınlatması son bir kez aktive olur.

Çok sayıdaki eşya gözü hayatınızı kolaylaştırır

Pratik ve modüler Renault TALISMAN çok çeşitli eşya saklama çözümleri sunar. Toplamda 25 litre depolama alanı kabine dağıtılmıştır. Hemen kol dayanağının altındaki soğutmalı bölmede içeceklerinizi soğuk tutabilirsiniz. Bagajda oldukça geniş 608 litrelik yükleme alanı bulunur. Açması da çok kolay! Ayağınızı arka tamponun altında hareket ettirmeniz yeterlidir!

Akıllı klima sistemi size özen gösterir

Camlarda buğulanmaya son. Renault TALISMAN'ın akıllı klima sistemi kabindeki nem seviyesini ölçer ve kontrol altında tutar. Ayrıca, R-LINK 2 multimedya sistemini kullanarak da hava kalitesini iyileştirebilirsiniz. Clean modu kabine giren bakteri ve alerji yapan madde miktarının azaltılmasına yardımcı olur. Relax modu iyon yayılımıyla sağlıklı ve rahatlatıcı bir sürüş atmosferi oluşturur.

Hava kirliliği sensörü nefes aldığınız havayı filtreler

R-LINK 2 multimedya arayüz ekranını kullanarak havalandırma sistemini yönetin. Hava kirliliği sensörünün filtresi mikro partikülleri durdurur. Hoş olmayan egzoz gazlarının, tozun ve polenin kabine girmesini engeller. Bir tünelde veya kirlilik saçan bir aracın arkasında hava kirliliği aniden arttığında, havalandırma sistemi otomatik olarak devridaim moduna geçer.

Aksesuarlarını keşfedin

Renault TALISMAN'ınızı kişiselleştirmek ister misiniz?

İç Görünüm

 • Bagaj havuzu

  Bagaj havuzu sayesinde otomobilinizin bagajını her türlü aşınma ve kirlenmeye karşı koruyabilirsiniz.

 • Kauçuk paspas

  Kauçuk paspas, uzun zaman sonra bile otomobilinizin hala yeniymiş gibi görünmesini sağlayarak orijinal zemin kaplamalarını korur.

 • Tablet tutucu

  7’’ ’den 10’’ ’e kadar olan tüm tablet ebatları ile uyumlu bu tablet tutucu sayesinde arka koltukta oturanlar daha konforlu bir yolculuk yaparlar.

 • Premium Halı Paspas

  Premium halı paspas, otomobilinizin içi ile mükemmel uyum sağlayan bu halı paspas yüksek kalite ve güvenliği sayesinde otomobilinizin tabanını korur.

 • Ceket askısı

  Ceket askısı, otomobilinizin kafalığına kolayca sabitlenir ve kıyafetlerinizin buruşmasını engeller.

 • Işıklı kapı eşiği

  Işıklı kapı eşiği, kapı girişinizi hafif darbelerden korurken, otomobilinizin şıklık ve orijinallik katar.

Dış Görünüm

 • Bisiklet taşıyıcı tavan barları

  Bisiklet taşıyıcı tavan barlarınıza hızlıca takılır, bisikletinizi kolay ve güvenli bir şekilde taşımanıza yardımcı olur.

 • Bagaj üstü spoyler

  Bagaj üstü spoyler, otomobilinize daha şık ve sportif bir görünüm kazandırır.

 • Alizarine alüminyum jant

  19’’ Alizarine Alüminyum Jant ile otomobiliniz çok daha şık ve çekici bir görünüme sahip olur.

 • QuickFix enlemesine tavan barları

  QuickFix enlemesine tavan barları otomobilinizin tavanına doğrudan ve hızlı bir şekilde takılır. Otomobilinize özel tasarlanmış bu aksesuarlar, en zorlu testlerden geçmiştir.

 • Tavan bagajı

  Tavan Barlarına kolaylıkla monte edilebilen bu tavan bagajı sayesinde otomobilinizde ekstra bir yükleme alanına sahip olursunuz.

 • Kayak taşıyıcı

  4 ya da 6 çiftten oluşan kayak taşıyıcı Renault standartlarında özel olarak üretilmiştir.

 • Gizlenebilir çeki demiri

  Gizlenebilir çeki demiri Renault tarafından güvenilirlik, yüksek dayanıklılık ve sağlamlık sunmak üzere özel olarak tasarlanmış ve geliştirilmiştir. Aletsiz sökülebilen bu çeki demiri estetik ve kullanım konforunu bir arada sunmaktadır.

 • Park sensörü

  Otomobilinize mükemmel bir şekilde entegre olan bu park sensörü güvenli bir şekilde park etmenize yardımcı olur.